VM Zinc

Titanyum Çinko

Modern ve Geleneksel Mimaride Bir Dünya Markası

VMZINC, 178 senelik geçmişe sahip titanyum çinko üreten Umicore Grup’un Uluslararası Yapı ürünleri markalarından biridir.

VMIZNC, geleceğin mimari malzemesi olarak değerlendirilr ve mimari açıdan sınırsız yaratıcılığa imkan sağlar.

VMZINC, ISO 9001 kalite standartlarında üretilir, Avrupa normu EN 988’i sağlayacak şekilde %99,995 saf çinko kullanımını garanti eder, titanyum ve bakır bileşenler katılarak son alaşım elde edilir.

Bu standartlarında ötesine geçerek, tüm ürünler, daha yüksek seviyelerde kimyasal ve mekanik özellikleri (eğilme, bükme, çekme, uzama, direnç tolerans değerlerini) karşılayan PREMIUMZINC kalite sertifikası ile üretilir.

Demir dışı bir metal olan VMZINC, doğal yollarla karbondioksit ve su ile tepkimeye girerek, yüzeyde hidro-karbonattan oluşan koruyucu tabaka patinayı oluşturur. Böylece atmosfer etkilerine karşı kendini korur, korozyona karşı yüksek dayanım kazanır. Titanyum çinko yüzeyinde oluşabilecek her türlü çizik, patina tabakası sayesinde kısa sürede kaybolur.

VMZINC, kırsal alanlarda 120 yıl, deniz kıyısında 70 yıl, endüstriyel şehirlerde 50 yılı aşkın ömre sahiptir.VMZINC TİTANYUM ÇİNKO ÇATI KAPLAMA MALZEMELERİ VE SİSTEMLERİ

Mimarların çatıda ve devamında görmek istedikleri tüm detayları kusursuzca sergileyen VMZINC’ın yenilikçi titanyum çinko çatı kaplama malzemeleri ve sistemleri, ürün tüm üstün özelliklerini bir arada sunuyor: uzun ömür, kolay şekillendirme, esneklik, estetik ve prestij. 

Konveks, konkav, düz, kubbe v.b.eğimli çatılardaki ilk tercihiniz VMZINC titanyum çinko, çeşitli yüzey kaliteleri ile birlikte özgün tasarım olanağı ve en üst kalitede çözümler sunuyor.

Yuva Prefabrik Modern nitelikli çatı ve cephe kaplama malzemelerini uygulamasını yaparak binalarınıza hem estetik hem de uzun yıllar kullanabileceğiniz bir kaplama sunar

VMZINC Kenet Sistem

  • Düşük kenet yüksekliği nedeniyle modern ve düzenli görünüm.
  • Su sızdırmazlık direnci çok yüksektir.
  • Geniş yüzeyli, eğrisel ve karmaşık yüzeyli çatılar için idealdir.
  • Tüm çatı tipleri için elverişlidir.
  • Minimum eğim: 3° (%5) - Kalınlık: 0,70mm / 0,80mm
  • Standart kenet paneli genişliği: 430mm - 580mm
  • Maksimum kenet panel uzunluğu: 15 metre
  • Kenet hadve yüsekliği: 25mm